sadad

projekty edukacyjne <

XXXIV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kieślowskiego w Łodzi

Projekt „MAT – ART.” programu „mPotęga”

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PROJEKTOWYCH
HARMONOGRAM

Projekt „Mat – Art.” programu mPotęga dofinansowany ze środków Fundacji mBanku

"Globus Produkcja - Niech się kręci!"
projekt edukacji fotograficznej i filmowej

Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne – GLOBUS Produkcja - umożliwią zainteresowanym czynne uczestnictwo w projektach i konkursach filmowych i fotograficznych. Uczniowie wcielą się w role realizatorów, każdy będzie mógł spróbować swych sił jako aktor, reżyser, scenarzysta, operator, czy montażysta filmowy. Przechodząc przez wszystkie etapy produkcji rozwiną umiejętności wypowiedzi filmowej w każdy możliwy sposób realizując się twórczo i osiągając pierwsze kroki i sukcesy w dziedzinie sztuki filmowej. Sama pracą nad powstaniem filmu uczy wielopłaszczyznowej organizacji, zaradności, a także umiejętności współpracy w zespole.

Realizując własne pomysły, uczniowie rozwijają się twórczo (ekspresja przez sztukę). Poznają szereg narzędzi pozwalających na zgłębianie magii kina, rozbudzenie i realizację pasji.Edukacja filmowa to zajęcia, które śmiało mogą być również realizowane w odniesieniu do innych dyscyplin, takich jak fotografia, sztuki plastyczne, literatura, teatr, muzyka, czy taniec. Obejmują także elementy zagadnień przyrodniczych, czy bliskie tematyce wiedzy o społeczeństwie, edukacji medialnej, czy wiedzy o kulturze (przestrzeń hipermarketu, kontrkultura, subkultury, telewizja i reklama).

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS

"Wytwórnia 34"

Projekt operatorstwa i reżyserii filmowej w liceum

Uczniowskie korepetycje

Inicjatywa uczniów i rodziców ZSO7. Uczniowska pomoc w nauce młodzieży ZSO7  i podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Franciszkańskiej w Łodzi

Międzynarodowe Warsztaty Edukacji Ekologicznej przy Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego

Organizacja autorskich konkursów i warsztatów o charakterze ekologiczno-przyrodniczych w obszarze: film, fotografia, literatura, nauki matematyczno-przyrodnicze, teatr, sztuki plastyczne, informatyka dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych Łodzi, regionu oraz ze szkół zagranicznych.

I  hate smoking!

Projekt trójstronny rodziców-uczniów-nauczycieli promujący postawę wolną od nałogów.

Inspirująca Rosja

Projekt promujący kulturę i język rosyjski realizowany we współpracy w Parafią Prawosławną św. Aleksandra Newskiego w Łodzi.

Autorski projekt i konkurs Gimdance

Dla gimnazjów i szkół podstawowych z Łodzi, promujący taniec i ćwiczenia aerobowe.

Nocne Maratony Filmowe

Nocne Maratony Naukowe