DZIEŃ ZIEMI 2016 <

opis przedsięwzięcia

Dzień Ziemi 2016

Dnia 22 kwietnia 2016 r. po raz 46. na świecie, a 26. w Polsce odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi. W tym roku przebiegają one pod hasłem „Palący temat – niska emisja".

Początki obchodów sięgają 1970 r., kiedy to aktywiści z nurtów proekologicznych postanowili nazwać organizowane tego dnia spontaniczne akcje - Dniem Ziemi. Sukces tego pomysłu stał się zaczynem corocznych obchodów, które wypromował Gaylord Nelson, amerykański senator. Obecnie obchodzony jest on przez ponad miliard osób w 192 krajach. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi odbyły się w naszej szkole w poniedziałek, 25 kwietnia. Zgodnie z przyświecającą tegorocznym obchodom ideą ochrony powietrza, społeczność uczniowska ZSO nr 7 posadziła sadzonki drzew pozyskane z Nadleśnictwa Grotniki na terenie przynależnym do naszej placówki. W tym dniu zaprezentowane zostały również prace plastyczne pt. „Ziemia w naszych rękach”wykonane przez uczniów ZSO nr 7 oraz odbyły się zajęcia warsztatowe, podczas których młodzież wykonała „drzewka szczęścia”.

dzienziemi